Update 2 Curs de Croitorie

Pentru ca mai avem cateva zile pana incepem cursul, ne-am gandit ca poate ai fi interesat sa te inscrii, asa ca iti prezentam pe scurt acest curs de initiere in Croitorie, organizat de Asociatia Harmony and hope Iasi, cu fonduri nerambursabile de la Consiliul Judetean Iasi:

CE NE PROPUNEM?
Prin acest proiect, Asociatia Harmony and hope Iasi, isi propune sa te ajute in dezvoltarea abilitatilor in domeniul croitoriei si apoi tu, sa incerci sa faci din ceea ce ai invatat, sursa de venit penru tine si familia ta.
CUI NE ADRESAM?
Prin acest proiect ne adresam persoanelor care locuiesc in Tomesti, Valea Lupului, Miroslava sau Iasi si care va incadrati in una din categoriile de mai jos:
– esti somer;
– ai mai mult de 45 de ani;
– esti persoana care are o mica dizabilitate, dar care nu te impiedica sa urmezi cursul;
– esti parinte/tutore care se ocupa de copii cu dizabilitati.
CE VEI FACE DUPA ABSOLVIRE?
Daca te selectam pentru curs, il vei urma GRATUIT, ca mai apoi sa poti folosi cunostintele in familie pentru mici retusuri, confectionarea de articole de imbracaminte, de uz casnic. Te putem indruma la una din firmele de confectii textile pentru angajare, iti poti infiinta Persoana Fizica Autorizata, Intreprindere Individuala si sa lucrezi pe cont propriu.

Iti mai oferim in timpul cursului :
– Cate o mica gustare, suc, cafea, ceai;
– Materialele necesare pentru curs;
– O parte din articolele confectionate de tine la curs;
– Pentru cei din alte localitati decat Iasi (cele enumerate mai sus), decontam 2 bilete/zi X 2 lei
– Caiet de notite si pix;
– Instructori cu experienta bogata in domeniul croitoriei.

Asa ca te asteptam sa te inscrii sunand la nr de tel 0744245221 sau 0774043850!!